Sugar Advisor: Me too

Me too

„Keby všetky ženy, ktoré boli sexuálne obťažované alebo napadnuté, napísali ich status s #metoo, ľudia by mali šancu pochopiť veľkosť tohto problému.“

Som jedna z tých žien, ktoré sa neboja nahlas hovoriť o svojich skúsenostiach, či už o negatívnych alebo o pozitívnych. K mojim čitateľom som stále úprimná, ale myslím, že to už viete.

Áno, bola som sexuálne obťažovaná aj napadnutá. Bola som urážaná a keď som nenaplnila sexuálne očakávania, ostala som opustená. Jednoducho som si zvykla byť niekedy pre mužov iba hračkou. Realita je brutálna, hlavne keď píšete o životnom štýle, o ktorom väčšina ľudí nemá ani poňatia.

Inšpirovaná kampaňou Alyssy Milano som sa rozhodla zdieľať tmavú stránku môjho životného štýlu.

Keď som začala s písaním o mojich skúsenostiach, dostalo sa mi veľkej podpory od mojej rodiny a najbližších priateľov. Slová sa zo mňa len tak sypali a najväčšou inšpiráciou bol aj je okolitý svet. Noví ľudia, neustála zmena scenérie a emócie s tým spojené. Keď som dostala možnosť zdieľať svet SugarDatingu cez moje oči, pozitívny prístup a motivácia zo mňa len tak kypeli.

V momente, keď som začala s pridávaním príspevkov, narazila som na negatívnu energiu a nenávisť. Stretla som sa s urážkami a kritickými názormi. Väčšina mojich „priateľov“ sa odo mňa odvrátilo mysliac si, že som si v živote zvolila nesprávny chodník a že som sa zapredala starším, bohatým mužom. Dostala som tucty urážlivých sexuálnych návrhov od mužov, ktorí si ma zatriedili do „ľahkej“ skupiny žien.

Pre mňa sú najdôležitejšími hodnotami v živote mať otvorenú myseľ a byť úprimný. Takže napriek všadeprítomnej nenávisti som sa rozhodla pokračovať so zdieľaním mojich skúseností. Byť každodenne súdená mi dáva veľa sily a sebaistoty. Každá urážka mi dodáva viac energie ukázať SugarDating v inom svetle – že to nie je služba, ale že to je vzťah. Niektorí muži so zdanlivým záujmom svoju zvedavosť stratili po tom, čo sa dozvedeli o mojich nezvyčajných názoroch. Povedali mi, „Dúfam, že o mne nebudeš písať,“ a neskôr sa stratili. Obávali sa hodnotenia z mojej strany, čo bolo, samozrejme, pochopiteľné. Pre nich by to bolo nemožné podeliť sa so svojimi priateľmi o mojom „ambicióznom“ životnom štýle. Jasné, stránky ako SugarDaters® a všetky ostatné online platformy stvorené na spoznávanie ľudí majú mnoho nebezpečenstiev, pretože si nemôžete byť na 100 percent istý/á, kto je na druhej strane. Ľahostajné používanie môže mužov vyprovokovať k niečomu, na čo nie sme pripravené. Nehovorím iba o psychickom, ale aj o fyzickom násilí.

Nebudem komentovať, čo sa deje v Hollywoode. To prostredie nepoznám, ale po posledných vyhláseniach slávnych žien vieme, že sa tam dejú rovnaké veci, aké zažívajú ženy dennodenne po celom svete. Vďaka publicite a sociálnym médiám môžeme na tento problém upozorniť. Rozhodne je to úmyselné „zobuď sa“ pre mužov a nádej pre bezpečnosť žien.

Medzitým sa vraciam späť k písaniu o mojich skúsenostiach a robeniu slobodných prehlásení, ktorých účel je povzbudzovať a inšpirovať ostatné ženy.

S láskou,

Vaša Sugar Advisor

Dajte nám palec hore na Sugar Advisor na Facebooku a nezabudnite sa s nami spojiť prostredníctvom InstagramuFacebooku a SugarDaters Snapchatu.

Tu nájdete originálnu verziu článku v angličtine.