Svet politiky plný SugarDatingu

SugarDatingčiže „cukrové randenie“ je randenie medzi SugarDaddym a SugarBabe – kde muž je zrelý, skúsený a finančne za vodou a ona je zas atraktívna mladá žena, ktorá vie mužovi na oplátku ponúknuť svoju príjemnú a zábavnú spoločnosť, je vnímaný ako kontroverzný koncept, ale zjavne len keď tento životný štýl vedú obyčajní ľudia. Čo sa však stane, keď prvky takéhoto spôsobu života sa objavujú u najmocnejších ľudí na svete? Je to potom zrazu úplne normálne?

Prečo ľudia považujú SugarDating za kontroverzný, keď je mnoho vplyvných ľudí, ktorí by mali byť našimi vzormi, v tomto type moderných vzťahov? Prečo sú za to bežní ľudia obviňovaní? Hlavným cieľom každej SugarBabe je nájsť si niekoho mocného, úspešného a schopného financovať jej živobytie. Pozrite si fakty v nasledujúcom odseku. Všetky z týchto historických párov sú jasným príkladom začiatkov SugarDatingu. Vyzerá to tak, že to bolo akceptované po celé storočia, ale dnes sa to považuje za tabu.

Vychádzajúc z historických údajov úplne prvými príkladmi, ktoré môžu človeku napadnúť, sú v poradí  22. a takisto 24. prezidenti Spojených štátov amerických. Prezident Cleveland a jeho o 27 rokov mladšia žena Frances Clara Folsom sa vzali 2. júna 1889 v Bielom dome. Frances mala iba 21 rokov, keď sa stala prvou dámou, čo ju robí najmladšou prvou dámou v americkej histórii. A to ani nespomíname Lady Dianu a princa Charlesa a 13-ročný vekový rozdiel medzi nimi. Dokonca možno do tejto kategórie zaradiť Adolfa Hitlera a Evu Braunovú. Keď mal Hitler 40 rokov, spoznal Evu, ktorá mala vtedy iba 17 rokov! Ďalší dôkaz, že SugarDating je koncept prekvitajúci už od nepamäti.

Donald Trump a Melania Trump

Donald Trump, súčasný americký prezident, má 70 rokov a je ženatý s o 24 rokov mladšou ženou. Tento pár bol aj inšpiráciou pre tento článok. Ako Melania chcela byť len SugarBabe a namiesto toho sa stala prvou dámou…


Donald Trump a Melania Trump

 

Emmanuel Macron a Brigitte Trogneux

O tento pár je momentálne obrovský záujem zo strany médií, keďže Macron sa po víkendových voľbách stane novým 39-ročným francúzskym prezidentom. Mal len 16 rokov, keď požiadal Brigitte o ruku, ktorá bola v tom čase jeho stredoškolská učiteľka, matka troch detí a staršia od neho o celých 25 rokov. Nie je vek skutočne iba číslo?

Emmanuel Macron a Brigitte Trogneux

 

Dennis Kucinich a Elizabeth Kucinich

Dennis Kucinich je 70-ročný americký politik, ktorý si pred desiatimi rokmi vzal o 31 rokov mladšiu ženu Elizabeth. „Nikdy som si to nevšímala,“ povedala. „Dennis je veľmi vyspelý, ale srdcom mladý gentleman a navzájom sa dopĺňame.“

 Dennis Kucinich a Elizabeth Kucinich

 

Călin Popescu Tăriceanu and Loredana Moise

Loredana Moise je piatou ženou rumunského predsedu senátu. Medzi manželmi je 26-ročný vekový rozdiel. „Ja na rozdiel od iných mužov nemám rád aféry, radšej si ženu, ktorú milujem, vezmem,“ hovorí Tăriceanu.

image (4)

 

Harris Wofford a Matthew Charlton

Harris Wofford, 90-ročný popredný politik americkej Demokratickej strany, sa 20 rokov po smrti jeho manželky znova zamiloval, avšak tento krát do o 50 rokov mladšieho muža. „Väčšina môjho života bola skvelá so skvelou ženou, veľkou láskou a úžasnou rodinou,“ hovorí Wofford. „Teraz mám v mojom neskorom živote znovu veľkú lásku.“

Harris Wofford a Matthew Charlton

 

Oskar Lafontaine a Sahra Wagenknecht

Sahra Wagenknecht je 47-ročná nemecká ľavicová politička, vydatá za Oskara Lafointana, ktorý je 73-ročným politikom a bývalým nemeckým ministrom financií. „Vďaka našej láske mám veľmi pekný život,“ hovorí Sahra.

Oskar Lafontaine a Sahra Wagenknecht

 

Miloš Zeman a Ivana Zemanová

Dostávame sa k našim českým bratom a ich hlave štátu. Miloš Zeman, 72-ročný český prezident, má o 21 rokov mladšiu manželku. Vo svete je známy najmä svojou láskou k alkoholu: „Šíria sa fámy, že mám veľmi rád becherovku a pivo. Obe sú pravdivé.“

Miloš Zeman a Ivana Zemanová

 

Nicolas Sarkozy a Carla Bruni

Bývalý francúzsky prezident Nicolas Sarkozy je ženatý so známou taliansko-nemeckou speváčkou, skladateľkou a bývalou modelkou. Nielenže je medzi nimi 13-ročný vekový rozdiel ale aj podstatný výškový rozdiel. Carla Bruni v interview do magazínu Elle: „Myslím, že vernosť je nevyhnutnou podmienkou pre manželstvo. Prečo podvádzať a klamať, keď máte možnosť zvoliť si váš život, či sa vydať alebo nie, či mať deti alebo nie?“ Nemôžeme nesúhlasiť!

Nicolas Sarkozy a Carla Bruni

 

Boris Kollár a Andrea Heringhová

Na záver starý dobrý Boris. Poslanec a zakladateľ opozičnej strany Sme rodina, má (ako všetci dobre vedia) 51 rokov a 10 detí s 9 rôznymi ženami. Od matky jeho najnovšieho dieťaťa Barbory je o 22 rokov starší. „Je pravdou, že dnes mám deväť detí  a nie s jednou ženou, ale ruku na srdce – ktorá žena dnes by mi dala 9 detí? Asi žiadna. Vyriešil som to po svojom,“ vyjadril sa v roku 2015.

Boris Kollár a Andrea Heringhová

 

Či už ste prezident, premiér alebo poslanec, jedna vec o politike a SugarDatingu je istá: vek je iba číslo. Všetci vieme, ako veľmi intímny život ovplyvňuje naše životy vo všeobecnosti. Takisto vieme, aká je v dnešnej dobre dôležitá rola politikov. Takže ak si zvolia „cukrový vzťah“, musí preto existovať dôvod. Nevieme, kto koncept SugarDatingu vymyslel. Vieme ale, že ktokoľvek to bol, on(a) sa uistil, aby bol svet politiky plný luxusu, lesku a extravagancie.