Prečo muži podvádzajú? Najpopulárnejšie dôvody nevery

Zažili ste niekedy vo vzťahu neveru? Napriek tomu, že v dnešnom článku píšeme o mužoch, nie je výhradne adresovaný iba jednému pohlaviu. Avšak dôvody, prečo podvádzajú muži sa môžu trochu líšiť. A preto ostane nevera žien témou pre jeden z ďalších článkov v budúcnosti na našom blogu.

Rozhodli sme sa zozbierať niektoré z najbežnejších dôvodov, prečo muži podvádzajú ich partnerky. Nezabudnite ale, že dolu popísané motívy sa nesnažia neverných mužov ospravedlniť. Keď má niekto milostnú aféru, určite na to existuje dôvod. Dôvod by ale nemal byť ospravedlnením týchto činov. Nevera môže nepochybne zraniť človeka a ak pre to nemá druhá strana žiadne pochopenie, môže dokonca nezvratne zničiť vzťah.

Takže prečo muži podvádzajú?

Partnerka/manželka ho sexuálne neuspokojuje

Toto je jeden z najpopulárnejších dôvodov. Dlhý vzťah alebo manželstvo môže niekedy spôsobiť nedostatok vášne a čaro medzi partnermi ako v posteli tak aj v každodennom živote. Minimálne je toho podstatne menej než zo začiatku ich vzťahu. Keď priateľka alebo manželka nevie alebo nechce muža sexuálne uspokojiť, považuje potom za ospravedlniteľné, že ma právo na to, aby si našiel niekoho, kto to urobí. Čo je ešte horšie, muži sa môžu riadiť pravidlom „čo oko nevidí, to srdce nebolí“ a to znamená, že sa ani necítia vinne. Až keď sa ich nevera prevalí, začnú sa cítiť trochu previnilo, ale ich výhovorka bude: „Ty si nechcela, tak som si na to našiel niekoho iného.“

Aféra je jeho druhé meno

Tiež sa môže stať, že váš partner nie je dostatočne zrelý na to, aby bol v monogamnom vzťahu. Nezáleží mu na sľuboch, ktoré dal a ani na tvrdeniach, že už sa preniesol jeho divokou minulosťou. Nerozumie, ako vo vzťahu funguje lojálnosť voči druhej osobe, čo využíva vo svoj prospech. Možno sa nechce meniť kvôli niekomu inému, takže bude veľmi ťažké prinútiť ho byť verným a milujúcim partnerom, akým by ste chceli, aby bol. Je načase zbaliť si svoje veci a začať nový život s iným partnerom, ktorý si vás zaslúži. Lepšie neskoro ako nikdy!

Nenaplnené emocionálne potreby

Áno, aj emocionálne potreby sú dôležité na udržanie rovnováhy vo vzťahu. Ak sa muž cíti nedôležito, nedocenene a nechcene, môže si začať hľadať emočnú (a sexuálnu) podporu niekde inde s niekým, kto tu preňho bude. Nezabúdajme, že aj muži majú city a sex nie je to jediné, čo ich robí šťastnými a naplnenými manželmi a partnermi.

Keď je žena staromódna

Mnoho žien chce vyzerať bezchybne kedykoľvek počas dňa či noci a to je pre nich každodennou prioritou. Potom sú tu aj také, ktoré to nepovažujú za dôležité alebo sa len chcú prispôsobiť pracovnému a domácemu prostrediu. Doma sa rady cítia pohodlne, nosia ležérne oblečenie, odlíčia si make-up, zviažu vlasy do gumičky a podobne. Zjavne niektorí muži nevedia spracovať takú premenu a ich ženy nie sú pre nich tak atraktívne, ako boli na začiatku ich vzťahu. Stačí to na to mať bokovku? My si to nemyslíme…

Existuje mnoho dôvodov, prečo muži podvádzajú, omnoho viac než tieto štyri. Najdôležitejšie je ostať verný. Aj keď dôjde k nevere, partneri by k sebe mali byť úprimní. Ľudia robia chyby, ale iba tí čestní majú dostatok guráže povedať pravdu. Veľmi často je jadro problému v samotnom vzťahu, napríklad niečo mu chýba, necítime sa komfortne alebo potrebujeme zmenu. Konverzáciou môžete vyriešiť veľa problémov a dokonca aj odpustiť neveru.

Len pripomíname, že v mori je veľa rýb a ak chcete začať odznova, možno vám s tým práve SugarDaters® vie pomôcť?