Sugar Advisor: Krásna a zúfalá

Krásna a zúfalá

Predstavte si západ slnka na pobreží Saint Tropez. Ohnivá guľa na červenej oblohe sa pomaly stráca za horizontom. Voda sa odráža od stien luxusných jácht. Máte oblečené hodvábne krémové šaty a pozorujete nádhernú paletu farieb na nebi úplne ako v rozprávke. Vaše telo je zdravé, hebké a opálené. Ste vo svojej najlepšej forme. Čo cítite? Strach. Niekto vám do hlavy vštiepil predstavu postupného starnutia, ktorá ovinula váš mozog ako popínavá rastlina. Bojíte sa prekročiť desivú hranicu 30-tky.

My, mladé ženy, sme naprogramované na starnutie. V mysliach si predstavujeme ten desivý proces. Kto nastavil túto hranicu? Médiá, rodina, spoločnosť a muži. Pred 30-tkou je od vás požadované založiť si vlastnú rodinu a vyzerať ako fit mama z Instagramu. Režim? Pomalé starnutie a rýchla produkcia. Cítime sa podceňované a to je moment, kedy sa prichádza zúfalstvo.

V súčasnosti bývam v malom meste neďaleko Kodane. Nejaký ten čas sledujem staršie páry. Cez 60% sa drží za ruky. Nie je nič magickejšie ako starší ľudia prejavujúci si lásku bez hraníc. Taká láska nikdy nevyprší. Nedávno som mala stretnutie s potenciálnym SugarDaddym. Opýtal sa ma: „Bojíš sa starnutia?“ Bez váhania som odpovedala: „Samozrejme…že nie.“ Pre mňa je starnutie proces rastu a premeny. Som toho názoru, že krása prichádza s vekom. Každá vráska je odraz radostného úškrnu, trápenia či ľútosti. Chcem svoje vrásky oslavovať. Táto odpoveď môjho partnera prekvapila pravdepodobne najmä preto, lebo všetky moje predchodkyne spanikárili, keď počuli slovo „starnutie“. Všeobecne známy fakt hovorí, že muži starnú do krásy, ak sú obklopení mladými ženami. Táto sviežosť a energia sú nenahraditeľné ako silová injekcia. Chceme však, aby s nami bolo zaobchádzané ako s omladzovačmi?

Zoberte si napríklad Gándhího. Bol poháňaný túžbou. Stále bol obklopený dvoma ženami, ktoré používal ako „palice na chodenie“. Tvrdil, že vyžarujú silu, pokoj a energiu, ktoré mu umožňovali dlhé prechádzky v jeho pokročilom veku.

Potrebujeme si vybudovať imunitu voči mužom, nátlaku spoločnosti a médiám. Nenechajte sa zmanipulovať vonkajším svetom. Viem, ľahko sa to hovorí. Moralizujem ako farár na kázni, ale hreším oveľa viac. Som posadnutá mladosťou. Nepamätám si deň bez očného krému proti starnutiu. Som si vedomá toho, že roky môjho lesku pominú. Žijem s tým vedomím, pretože s každým ďalším rokom prichádza nová lekcia. Každý rok si robím domáce úlohy z toho predchádzajúceho. Čo som sa naučila počas posledného SugarDating roku? Rešpektovať sama seba, vážiť si mužov a nemať očakávania. Tento rok by som si udelila magisterský titul SugarBabe.

Nedávno sa môj kamarát zúčastnil párty na lodi Leonarda DiCapria. Opísal to ako demonštráciu zúfalstva. Krásne ženy rôznych národností želajúce si byť všimnuté kýmkoľvek s tučným kontom. Mladé, pružné a pripravené na všetko. Okrem dokonalosti sa zvyčajne cítia podceňované. Prečo je snažiť sa upútať idiotov ich jediným cieľom? Pretože, ako som zmienila vo svojom prvom príspevku na blogu „Cukor je ako droga“, mohlo by to znamenať jednosmerný lístok na jedinečnú cestu, ktorá sa udeje len raz za život. To je to, prečo možno týrate svoju myseľ a telo  neustálymi diétami a cvičením len preto, aby ste vyzerali mlado. Možno si vás nakoniec niekto všimne. Ale pamätajte si, je to o počúvaní vášho vnútorného hlasu a o pýtaní sa samej seba: čo je pre MŇA vlastne dobré?

S láskou,

Vaša Sugar Advisor

Dajte nám palec hore na Sugar Advisor na Facebooku a nezabudnite sa s nami spojiť prostredníctvom InstagramuFacebooku a SugarDaters Snapchatu.

Tu nájdete originálnu verziu článku v angličtine.