Sugar Advisor: Nedostáva sa ku mne satisfakcia (pokiaľ sa necítim naplnene)

Nedostáva sa ku mne satisfakcia (pokiaľ sa necítim naplnene)

Ľudia reagujú rôzne na veľké množstvo peňazí. Niektorí sa radi kúpu v luxuse, iní si vážia každú ťažko zarobenú korunu. Ako je to s nami ženami? Ako je to so mnou?

Nedávno som mala česť sedieť v Porsche v hodnote pol milióna eur. Mala som zmiešané pocity. Ako sme na ulici míňali „obyčajných“ ľudí, cítila som sa, akoby som niečo dosiahla. Toto auto vo mne vyvolalo pocit „dala som to“. Ľudia sa pozerali a ja som si predstavovala, že to bolo moje auto a môj úspech. Na zlomok sekundy som cítila naplnenosť a uspokojenie. Mala som niečo, čo si môže dovoliť len málo ľudí, niečo hodné závisti.

V mojej hlave sa prehrali dva scenáre. V prvom sa tí „obyčajní“ ľudia pozerali na mňa v športovom aute a vraveli si: „Wow! Niečo dosiahla, určite na to ťažko pracovala.“ Druhá možnosť bola: „Jej tvár je dostatočné pekná na to, aby mohla tráviť čas v aute muža, ktorý naňho ťažko pracoval.“ V tomto druhom scenári si zo mňa uťahovali. A mali pravdu. Sedela som v aute aj napriek tomu, že som nič z neho nevlastnila. Moja skutočná finančná situácia vyzerala úplne inak.

Keby som nestrávila hodiny pred zrkadlom snažiac sa zistiť, ako byť dokonalý zabávač, asi by som toľko ostatným nezávidela. Závisť nás kŕmi. Jazdenie v lepšom aute v lepšom oblečení a šperkoch a v lepšej štvrti. SugarBabes, ktoré mieria vysoko, sú nerady označované ako „obyčajné“. Napriek tomu, že vo väčšine prípadov nedosiahli žiadny veľkolepý úspech, vedia čerpať benefity z práce iných. Nie je na tom nič zlé. Majú čo ponúknuť. Ja sama som veľakrát  šla na exotickú dovolenku, keď som bola úplne na mizine. Ľudia ma však vnímali ako ženu úspechu, čo mi dodalo prázdny pocit satisfakcie.

Hrala som rolu sebavedomej ženy naplnenej v pracovnom aj súkromnom živote. Pritom som v skutočnosti nemala žiadne korene alebo stabilitu. Nič som nevlastnila, nemala som žiadne plány do budúcnosti. Písanie a zdieľanie mojich skúseností mi pomohlo nájsť zmysel a predstavu o mojej budúcnosti. Kombinácia tejto vášne a potešenia so zaujímavým gentlemanom ma uzemnila. Takže teraz namiesto toho, aby som si predstavovala, že vlastním Porsche, jedného dňa budem možno jedno také skutočne vlastniť.

Aby som to zhrnula, niekedy je dobré ponoriť sa do predstavy, že ste niekto iný. Nikto vám to nemôže zakázať. Avšak je dôležité ostať nohami pevne na zemi a mať k vlastníctvu realistický prístup. V skutočnosti máte len to, na čo ste pracovali vlastnými rukami. Len to vám dá skutočný pocit uspokojenia.

Pozývam vás, aby ste mi poslali všetky vaše otázky a návrhy na moju stránku na Facebooku! Vďaka ním budeme môcť vytvoriť úprimné Q&A.

S láskou,

Vaša Sugar Advisor

Kedykoľvek ste vítaný/á napísať e-mail na sugaradvisor@sugardaters.com alebo poslať správu na @SugarAdvisor na Facebooku.

Dajte nám palec hore na Sugar Advisor na Facebooku a nezabudnite sa s nami spojiť prostredníctvom Facebooku.

Tu nájdete originálnu verziu článku v angličtine.