SugarDating nie je len SugarDating: Každý je rozdielny

V čase okolo Veľkej noci oslavujem svoje prvé výročie vyskúšania SugarDatingu po prvý raz. Keď som začal, nemal som vysoké očakávania.

Začalo to ako skúsenie novej zábavky so žiadnym očakávaním na pokračovanie. Avšak rýchlo som si uvedomil, že SugarDating NIE je taký, ako ho popisujú médiá.

Na stránke som pochopil, že SugarDating nie je len jedna vec. Uvedomil som si, že sa ľudia na tejto zoznamke pohybujú na dvoch osiach:

  • 1. os: „Naozaj potrebujem cukor“ vs. „Nechcem cukor“
  • 2. os: „Hľadám zábavku“ vs. „Hľadám niečo seriózne

Myslím, že si veľa ľudí vytvorí zlý obraz o SugarDatingu, keď sa pozerá len na časti „Naozaj potrebujem cukor“ a „Hľadám zábavku“. Nemám vôbec nič proti ľuďom, ktorí vyhľadávajú práve túto kombináciu, len to jednoducho nie je nič pre mňa, a preto sa tomu vyhýbam.

Avšak minimálne polovica ľudí, s ktorými som hovoril, NIE sú v tomto kvartáli. Niektorí len chcú zrelú polovičku. Niektorí len chcú vyskúšať svoju fetiš. Niektorí len chcú novú kabelku a zároveň zábavu. Nemôžete dávať všetkých do jedného vreca.

Po tom, čo som vyskúšal všetky 4 možnosti, zistil som, že osobne som oveľa viac na strane „Nechcem cukor“ spoločne s mixom serióznosti a zábavky. Neznášam jednorazovky, ale taktiež neplánujem zajtra vstúpiť do monogamného vzťahu.

Skvelá vec na SugarDatingu je, že táto komunita je veľmi otvorená a má úprimných ľudí, vďaka čomu sa očakávania ľahko stretnú s realitou. Dostal som veľa správ končiace nasledovne: „Plne rešpektujem, čo hľadáš, jednoducho to však nie je momentálne nič pre mňa“.

Pre mňa to znamená, že kedykoľvek začnem komunikovať s novou osobou, začneme s rovnakými pravidlami. Máme zhodu v očakávaniach. Spoločne sa dohodneme na tom, čo hľadáme. Nie sú tam žiadne prekvapenia.

To je veľmi príjemný protiklad k platformám ako Tinder, kde muži často predstierajú, že sú o trochu viac seriózni ako v skutočnosti a ženy zase, že sú o trochu menej uponáhľané ohľadom detí ako v skutočnosti.

Pre mňa to znamená, že som na SugarDaters stretol niekoľko úžasných ľudí. Momentálne som so SugarBabe viac ako 4 mesiace vo vzťahu, kde nie je žiaden cukor a je to veľmi „normálny“ vzťah. Hlavný rozdiel je značný vekový rozdiel skombinovaný s veľmi úprimným vzťahom, kde sú naše očakávania v zhode.

Ak by som bol v rozdielnej situácii a rozdielnom kvadrante, moje skúsenosti by boli rozdielne a v tom je ukryté čaro: každý je rozdielny.

Napíšte nám o vašich skúsenostiach so SugarDatingom na ema@sugardaters.sk a možno práve vy dostanete šancu zdieľať váš príbeh na našom blogu. A samozrejme sledujte SugarDaters na Facebooku.