Blue Monday: Začnite robiť týchto 5 vecí, aby ste sa vyhli zimnej depresii

Podľa vzorca psychológa Cliffa Arnalla je dnes najdepresívnejší deň roku známy aj ako Blue Monday. Sviatočná nálada je definitívne za nami a začíname poľavovať z novoročných predsavzatí. Naša motivácia je nízka a vonku je zima a tma. Samozrejme sme trochu skeptickí, čo sa týka hodnovernosti tohto matematického vzorca, avšak musíte uznať, že niečo na tom určite je. Zlé počasie nebolo až také otravné v decembri, lebo pred nami boli Vianoce. Ale teraz je to preč. Pravdepodobne si väčšina z nás dala novoročné predsavzatia, že bude chodiť častejšie cvičiť či jesť menej sladkostí a áno, už sme zlyhali. Zimná depresia sa začína prejavovať… No nemusí to tak byť! Pripravili sme 5 vecí, ktoré by ste mali začať robiť túto zimu, aby ste sa vyhli sezónnej depresii.

 

Začnite športovať

Najhoršia vec, ktorú môžete v zime robiť, je ležať v posteli. Jasné, je to teplé a príjemné, ale „depka“ sa začne pomaly prejavovať, pretože trávenie každého večera v posteli nie je pre vás dobré! Prihláste sa radšej na nový kurz. Môže to byť čokoľvek! Nemusíte vždy chodiť iba do posilňovne, lebo to môže byť občas trochu nudné.

Namiesto toho skúste tanec: pole dance, brušné tance, stepovanie, atď. Alebo vyskúšajte interiérové športové aktivity ako je lezenie, box, zumba, squash, karate či stolný tenis.

Vygooglite si aktivity vo vašej blízkosti. Nemusíte sa hneď stať profíkom, avšak ostať aktívny vám určite pomôže preniesť sa zimou!

 

Prihláste sa na nový kurz

Síce odporúčame športové aktivity, chápeme, že pre niektorých z nás potenie sa nie je vôbec zábava. Avšak stále by bolo fajn mať nejaký podnet na odchod z domu. Môžete vyskúšať činnosti, ktoré si nevyžadujú fyzickú námahu – prihláste sa na jazykový kurz, šachový krúžok, kurz varenia či do knižného klubu.

Nezáleží na tom, čo to bude, pokiaľ si to budete užívať a bude to dôvod na trávenie času mimo domova. Skúste si nájsť parťáka, aby ste tam mohli chodiť spolu!

 

Naplánujte výlet

Znovu, choďte vonku! Pre veľa z nás je máločo také vzrušujúce ako výlet. Ak si môžete vybaviť voľno na týždeň či dva, skvelé! Vždy môžete vyraziť na juh Európy a užiť si teplejšie počasie! V tomto období je tam menej turistov a doprajete si výborné jedlo. Nabijete vaše baterky, ktoré vám potom vydržia až do jari! Ak si nemôžete vziať dovolenku na celý víkend, vyskúšajte viacero víkendových výletov. Čo tak lyžovačka alebo návšteva nejakej európskej metropoly?

 

Obklopte sa ľuďmi

Aby ste sa vyhli pochmúrnej nálade, vždy je dobré sa socializovať! Trávte dostatok času s vašimi priateľmi či SugarDaddym. Môžete sa stretnúť na spoločné varenie, filmovú noc alebo pohár vína. Nemusí to byť nič extra špeciálne, hlavné je, že budete spolu. Pre inšpiráciu si môžete prečítať náš článok o nápadoch na zimné rande.

 

Nezabudnite na vitamín D

Nedostatok vitamínu D môže vážne ovplyvniť našu náladu a spôsobiť únavu a vyčerpanosť. Počas zimného obdobia sme vystavení tomuto riziku, keďže slnko sa ukáže iba zriedka. Je ťažké získať dostatok vitamínu D len zo stravy, takže nezabudnite na doplnky stravy! Môžete ich kúpiť takmer kdekoľvek a naozaj spravia rozdiel.

 

Veríme, že pre vás budú tieto tipy užitočné. Nedovoľte, aby vás dostal Blue Monday a zimná depresia!