Romantické valentínske destinácie

Valentín je za rohom! Už o pár dní budeme oslavovať Sviatok zamilovaných. Je to šanca naplánovať úžasné prekvapenie pre vašu cukrovú polovičku. Dostaňte do vášho SugarDating vzťahu trochu dobrodružstva a zábavy! Čo je romantickejšie ako spoločný výlet? Romantické večere, nočné prechádzky po meste s kokteilmi v rušných baroch a „dolce far niente“ – blažené ničnerobenie. Tu je náš zoznam najromantickejších miest v Európe:

 

Florencia, Taliansko

Taliansko je jednou z najromantickejších krajín na svete! Takmer ktorákoľvek miesto je v tejto krajine romantické, ale Florencia je určite na vrchole rebríčka. Keďže február tam nepatrí medzi hlavné turistické sezóny, ceny sú nižšie a pamiatky sú menej rušné. Pripravte sa na chladnejšie počasie (priemerne 12°C) a užite si Florenciu!

Valentínske romantické destinácie

 

Sevilla, Španielsko

Flamenco, sangria a paella!  Španielsko je neuveriteľne romantická krajina! Sevilla sa nachádza v južnej časti Španielska v krásnej Andalúzii, ktorá je mixom španielskej a arabskej architektúry. Skutočne jedinečná scenéria!

Valentínske romantické destinácie

 

Santorini, Grécko

Santorini je nie je práve najoriginálnejšie destinácia, ale musíte uznať, že je romantická! V posledných rokoch je ostrov príliš preplnený, ale vďaka dovolenke vo februári sa obrovským davom turistov vyhnete.

Valentínske romantické destinácie

 

Budapešť, Maďarsko

Budapešť ponúka veľa možností. Je len kúsok za hranicami a nepotrápi ani vaše peňaženky. Na zahriatie počas zimných dní odporúčame navštíviť jedny z termálnych kúpeľov v meste.

Valentínske romantické destinácie

 

Reykjavík, Island

Island jednoznačne vytŕča z radu našich ostatných návrhov, ale je to skutočný zimný raj. Neuveriteľne romantický! Môžete ísť na chatu mimo civilizácie obklopenú krištáľovo čistým snehom. Na zahriatie navštívte Modrú lagúnu a užite si nádhernú prírodu!

Valentínske romantické destinácie

 

Azúrové pobrežie, Francúzsko

Paríž, Paríž, Paríž. Určite je to romantické mesto. Môžete si vychutnať krásnu architektúru a chutné jedlo, ale budete to musieť zdieľať s veľa ďalšími turistami. Namiesto toho radšej zamierte na juh do teplejšej Francúzskej riviéry. Môžete navštíviť Nice, Cannes, Saint-Tropez alebo Monako (nevynechajte nočné kasíno). Je to jednoznačne originálnejšie.

Valentínske romantické destinácie

 

Lisabon, Portugalsko

Lisabon sa v posledných rokov stal veľmi vychytanou destináciou. Ponúka priateľskú južanskú kultúru a úžasnú prímorskú kuchyňu. Je plný živých barov, hudby a naozaj pohostinných ľudí.

 

Rím, Taliansko

Večné mesto! Rím je plný skvelých atrakcií a chutného jedla. Pizza a cestoviny, áno prosím! Môžete si užiť múzeá, galérie a historické pamiatky. Pre ešte väčšiu romantiku si prenajmite Vespu a brázdite mestom.

Valentínske romantické destinácie

 

Dubrovník, Chorvátsko

Dubrovník sa stal populárnym vďaka seriálu Hry o tróny. Veľa turistov navštívi mesto, aby objavovali miesta z ich obľúbeného seriálu. Keďže v lete je mesto plné davov, možno je návšteva v zime dobrý nápad. Užite si pobrežie Jadranu a historické budovy!

 

Kodaň, Dánsko

Keďže SugarDaters® je pôvodne dánska spoločnosť, nemôžeme nespomenúť jeho hlavné mesto Kodaň. Môže byť trochu chladná a veterná, ale sneh či ľad by nemal byť problémom. Užite si romantickú prechádzku po Nyhavn a zamierte do jednej z mnoha špičkových reštaurácií a útulných barov.