Upravovanie fotiek: koľko Photoshopu je už príliš veľa?

Všetci máme radi aplikácie ako Facetune a množstvo ďalších, ktoré nám pomáhajú vyzerať lepšie. Či už ide o fotky na sociálnych sieťach alebo na zoznamkách, jednoducho chceme vyzerať čo najlepšie. A to je úplne pochopiteľné. Online randenie a sociálne siete nám umožňujú vytvoriť si takú verziu samého seba, akú chceme. A tá nie je nevyhnutne úplne rovnaká ako v skutočnosti.

Existuje limit, do ktorého je použitie Photoshopu na úpravu kriviek vášho tela, odstraňovanie nedokonalostí či zmena tvaru vašich pier a nosa stále OK? Nie. Je to na vás. Ak vám vie váš telefón poskytnúť virtuálnu plastiku, prečo z toho nevyťažiť čo najviac?

S týmto však prichádza niekoľko ALE.

V prvom rade ak sa vôbec nepodobáte na vašu profilovú fotku na zoznamke, čo očakávate, že sa stane na prvom rande v reálnom živote? V tom najlepšom prípade váš partner pochopí, že ste urobili niekoľko (alebo veľa) úprav na vašej tvári a na vašom tele. No a čo? Dobre. Ale naozaj chcete, aby vaše skutočné ja ten druhý vnímal ako niečo horšie v porovnaní s vaším online profilom? Alebo aby si myslel, že ste extrémne nesebavedomá osoba?

Po druhé toto je naozaj dôležité, ak si vytvárate profil na SugarDaters®. Ako určite viete, všetky fotky na sugardaters.sk sú manuálne overované našou podporou za účelom eliminácie falošných profilov. To znamená, že máme prísne pravidlá, čo je a čo nie je povolené. Grafické elementy, ktoré sa môžu javiť ako výsledok prehnaného Photoshopu, môžu byť príkladom dôvodu zmietnutia vašej fotky. Veď viete, keď omylom zaoblíte aj pozadie fotky alebo necháte tmavé škvrny na vašej tvári po pokuse vyzdvihnúť si riasy. A to ani nehovoríme o nálepkách, čo je na SugarDaters® úplné no-go.

Nehovoríme, že na vašich fotkách nemôžete robiť žiadne úpravy. Je na vás, ako sa chcete na SugarDaters® prezentovať. Ak však urobíte nejaké úpravy na vašej profilovke, uistite sa, že vaše skutočné ja je tam stále do značnej miery prítomné.

Čítajte ďalej: Vekový rozdiel vo vzťahu – top 5 mýtov